uzsienio kapitalas-2.jpg

Kaip miestas juda ir judės darniau?

Vilnius, kaip ir kiti pažangūs pasaulio ir Europos miestai, pirmiausia atsigręžia į žmogų – miestietį, kuriam judėti turi būti patogu pėsčiomis, automobiliu, viešuoju transportu,  dviračiu ir kitaip. Būtent sąlygų sudarymas renkantis tarp alternatyvių  - vienodai gerų judėjimo mieste būdų bus pagrindinis siekis plėtojant Vilniaus transporto sistemą. 

Šio dešimtmečio tikslai užkoduoti mūsų vizijos šūkyje: „Keliauti Vilniuje – smagu, saugu ir patogu!“ 

 

 

kilpinis eismas.jpg

Senamiestis 2030

Pagrindinis judėjimo Vilniaus senamiestyje pokyčių tikslas – suteikti kokybiškesnę aplinką tiek senamiesčio gyventojams, tiek jo lankytojams, tvarkyti šią miesto dalį taip, kad žmonėms būtų kuo maloniau leisti čia laiką. 

Siekiame, kad senamiesčio aplinka ir oras būtų švarus ir sveikas žmonėms, o miesto istorinio branduolio infrastruktūra – kuo labiau pritaikyta pėstiesiems, bevarikliam transportui, žmonėms su mažamečiais vaikais, asmenims neįgaliųjų vežimėliuose. 

Norime, kad senamiesčio branduolį būtų patogiau pasiekti ekologišku viešuoju transportu, kad centre padaugėtų žaliųjų erdvių. Taip pat vienas iš strategijos tikslų – kad senamiestyje neliktų eismo įvykių, kuriuose nukenčia pėstieji ir dviratininkai.

Dalintis:
Informacija atnaujinta: 2020 10 28