Statyk ir važiuok

Nuo 2017 m. vasaros Vilniuje veikia užsienyje populiarios „Park & Ride“ („Statyk ir važiuok“) aikštelės, kurios neatsiejamos nuo modernaus miesto veido. Kombinuotose kelionių jungties aikštelėse vairuotojai gali palikti savo automobilį ir kelionę tęsti viešuoju transportu. Šiomis aikštelėmis gali naudotis bet kuris vairuotojas, gyvenantis Vilniuje ar atvykęs į Vilnių ir keliaujantis į miesto centrinę dalį.

Kaip naudotis „Statyk ir važiuok“ aikštelėmis? 

Netoli „Statyk ir važiuok“ aikštelių yra viešojo transporto stotelės, kuriose viešasis transportas piko metu važiuoja dažnai, kas kelias minutes, ir jis važiuoja centro kryptimi. Aikštelės įrengtos greta greitųjų autobusų maršrutų tinklo, kuriame numatyta A juostų plėtra.

Kur rasti statyk „Statyk ir važiuok“ aikštelę?

Aikštelės Vilniuje įrengtos pagrindinėse privažiavimo į centrinę miesto dalį arterijose: Ukmergės g. 246 (šalia PC „Senukai“), Sėlių g. 62 (Žvėryne), V. Gerulaičio g. 1 (priešais verslo centrą „Technopolis“) (dėl įrengto mobilaus Covid-19 testavimo punkto aikštelė neveikia) ir Savanorių pr. 124. 

Kiek kainuoja?

Šiose kombinuotos kelionių jungties aikštelėse vairuotojai galės palikti savo automobilį ir kelionę tęsti viešuoju transportu vos už 0,50 ct.

Kur įsigyti bilietą?

„Statyk ir važiuok“ bilietai parduodami pačiose automobilių stovėjimo aikštelėse kiekvieną dieną nuo 5 iki 23 valandos, juos galima įsigyti ir mobiliojoje programėlėje m.Ticket. 

Parsisiųskite ir įsidiekite mobiliają programėlę m. Ticket
Android  iOS

Kaip susiplanuoti kelionę nuo „Statyk ir važiuok“ aikštelės?

Maršrutą viešuoju transportu nuo artimiausios „Statyk ir važiuok“ aikštelės susiplanuok www.m.stops.lt

Vienkartiniai popieriniai bilietai

Norint įsigyti vienkartinį bilietą, reikia užregistruoti automobilį parkomate. Įsigyti bilietą galima atsiskaitant grynaisiais arba kortele parkomate.**

Parkomate įsigyto bilieto žymėti viešajame transporte nereikia. Bilietą saugokite iki kelionės viešuoju transportu pabaigos. Bilietas galioja iki dienos pabaigos.

Norėdami palikti aikštelę, privažiavę prie vartų laukite, kol pakils užkardas. Išvažiuokite iš aikštelės. Bilietas nustos galioti išvykus iš aikštelės.

**Vienas bilietas suteikia teisę naudotis „Statyk ir važiuok“ aikštele vienam automobiliui, o keliauti viešuoju transportu – vienam asmeniui. Mob. Programėlėje vienu metu galite naudotis vienu bilietu.

m.Ticket

Norint įsigyti „Statyk ir važiuok“ bilietą mob. Programėlėje m.Ticket, reikia susieti automobilį su telefono numeriu. Tai padarysite išsiųsdami automobilio valstybinį numerį SMS žinute įrašę SV AAA000 telefonu +370 616 019 54*

Bilietą programėlėje įsigykite per elektroninį banką. Programėlėje galite turėti kelis bilietus.**
Aktyvinkite bilietą programėlėje, pasirinkę įsigytą bilietą. Neaktyvinę bilieto, negalėsite išvažiuoti iš aikštelės.
Norėdami palikti aikštelę, privažiavę prie vartų laukite, kol pakils užkardas. Išvažiuokite iš aikštelės. Bilietas nustos galioti išvykus iš aikštelės.

*Suklydus registruojant automobilį ar pakeitus telefono numerį, iš kurio norima įsigyti bilietą mob. Programėlėje, jį registruoti galima iš naujo. Tai padarysite išsiųsdami automobilio valstybinį numerį SMS žinutę įrašę SV AAA000 telefonu +370 616 019 54. Kol įsigytas bilietas nėra aktyvintas programėlėje m.Ticket.
**Vienas bilietas suteikia teisę naudotis „Statyk ir važiuok“ aikštele vienam automobiliui, o keliauti viešuoju transportu – vienam asmeniui. Mob. Programėlėje vienu metu galite naudotis vienu bilietu.

 

Dalintis:
Informacija atnaujinta: 2020 10 27