Please scroll down for the English version.

2020 03 15 viesasis transportas WEB2.jpg

#aktualu

Klausimai ir atsakymai apie viešojo transporto judėjimą Vilniuje, bilietų įsigijimą, klientų aptarnavimą ir kitas taikomas priemones dėl koronaviruso sukeltos situacijos. 

Kaip Vilniuje veikia viešasis transportas? (atnaujinta kovo 26 d.)
Nuo kovo 16 d. visoje Lietuvoje įvedus karantiną, sostinės viešajame transporte sustiprinti su sveikatos apsauga, higiena susiję sprendimai.
Autobusai ir troleibusai kursuoja, tačiau yra dažniau dezinfekuojami, vėdinami. Nuo kovo 26 d. papildomai keičiami tvarkaraščiai. Juos galima rasti www.stops.lt, programėlėse m.Ticket ir Trafi, informacija apie pokyčius teikiama ir telefonu 8 5 210 7050.
Viešojo transporto kontrolė riboja įlipančiųjų į viešąjį transportą skaičių, kad keleiviai laikytųsi saugaus atstumo. Karantino metu keliauti viešuoju transportu leidžiama tik sėdint, todėl ir pačių keleivių prašoma pamačius užimtas sėdimas vietas į autobusą ar troleibusą nelipti. Keleivių taip pat prašoma į viešąjį transportą lipti be skubos, nesėdėti vienam prieš kitą ir stengtis susėsti šachmatine tvarka.
Be to, autobusai, troleibusai stotelėse prireikus stovės kiek ilgiau nei įprastai, kad net ir natūraliai sumažėjus srautams nebūtų jokios grūsties, keleiviai galėtų įlipti be skubos, ne per priekines duris.
Vilniaus visuomenes sveikatos biuro specialistų rekomendacijos dėl kelionių viešuoju transportu:

  • Raginama vykti viešuoju transportu tik į maisto, vaistų prekybos vietas, sveikatos priežiūros centrus (tik dėl būtinosios pagalbos), į darbą, jei nėra galimybės dirbti nuotoliniu būdu.
  • Į viešąjį transportą leidžiama lipti tik per vidurines ir galines duris, po vieną.
  • Lipti be skubos, laikytis atstumo, atsisėsti, bet ne vieni prieš kitus, pagal galimybes – šachmatine tvarka.
  • Įlipius, prie vidurinių autobuso ar troleibuso durų dezinfekuoti rankas.

Šią tvarką rytinio (nuo 6:30 iki 8:30 val.) ir vakarinio (nuo 16:00 iki 18:00 val.) piko metu 20-yje viešojo transporto stotelių, kuriose fiksuojami didžiausi keleivių srautai, padės reguliuoti viešojo transporto kontrolieriai. Darbuotojai vertins transporto priemone važiuojančių keleivių skaičių, stebėdami, kad jų būtų ne daugiau nei yra sėdimų vietų. Esant situacijai, kai keleivių skaičius viršys numatytą, darbuotojai į transporto priemonę keleivių nebeleis ir informuos, kad reikėtų palaukti kitos transporto priemonės. Dėl šios priežasties savo keliones piko metu reikėtų planuoti su laiko atsarga. 
Viešojo transporto kontrolė dirbs nuo rytinio piko. Keleivių prašoma supratingumo ir atsakingo elgesio  viešajame transporte – kontrolės ir savanorių pajėgos dirbs intensyviausiose stotelėse.

Kaip nuo kovo 26 d. keičiasi tvarkaraščiai?
Karantino metu Vilniuje žymiai sumažėjus keleivių srautams, nuo kovo 26 d. papildomai keičiami viešojo transporto tvarkaraščiai. Piko valandomis autobusų ir troleibusų judėjimo dažnumas nesikeis, jog judėjimas mieste, esant būtinybei, vyktų sklandžiai, o keleiviai galėtų užimti tik sėdimas vietas, laikytis atstumo. Dienos metu ir vakare viešasis transportas kursuos pagal naujus tvarkaraščius.
Viešojo transporto tvarkaraščių pakeitimai suplanuoti karantino metu stebint keleivių srautus, judėjimo tendencijas.

  • Nuo kovo 26 d. darbo dienomis 1G, 3G, 4G, 5G, 6G,  5, 7, 10, 11, 17, 18, 19, 30, 32, 33, 40, 43, 46, 52, 53, 73, 87 maršrutų autobusai ir 2, 3, 7, 9, 10, 12, 16, 17, 19, 20 maršrutų troleibusai važiuos pagal naujus eismo tvarkaraščius. Keisis jų kursavimo laikas dienos metu nuo 9.30 iki 15 val. ir nuo 20 iki 22 val.
  • Nuo kovo 26 d. (darbo dienomis ir savaitgalį) 33 maršruto autobusai papildomais reisais neužsuks į Kalnėnus (alternatyva keleiviams: 33 maršruto autobusai, kursuojantys Juodajame kelyje).
  • Nuo kovo 28 d. poilsio dienomis keisis 1G, 2G, 3G, 4G, 5G,  6G, 7, 10, 18, 19, 30, 31, 33, 34, 40, 43, 46, 53, 73 maršrutų autobusų ir 1, 2, 3, 4, 6, 7 , 9, 10, 12, 14, 16, 17, 19, 20 maršrutų troleibusų eismo tvarkaraščiai.
  • Viešasis transportas darbo dienomis kursuoja iki 22 val., išskyrus 4, 6, 12, 15, 18 maršrutų troleibusus ir 24, 25 maršrutų autobusus. Savaitgaliais visi maršrutai kursuoja iki 22 val.                                               

Tvarkaraščių pasikeitimus keleiviai ras www.stops.lt, programėlėse m.Ticket, Trafi, teirautis galima ir telefonu 8 5 210 7050. Pačiose stotelėse esančių tvarkaraščių laikinai stebėti nereikėtų. Planuojama, jog tokie tvarkaraščiai galios karantino metu, o srautams dar labiau mažėjant ar esant naujiems LR Vyriausybės nutarimams, SĮ „Susisiekimo paslaugos“ juos atitinkamai koreguos.

Kaip ir kur įsigyti bilietą?
Vairuotojai viešajame transporte laikinai neprekiauja vienkartiniais popieriniais bilietais. Kelionės bilietus galima įsigyti m.Ticket, Trafi mobiliosiose programėlėse. Vilniečio kortelę galima pildyti savitarnoje: https://mano.vilniustransport.lt/, o pildyti ar pirkti taip pat ir platinimo vietose – „Rimi“, „Maxima“ prekybos centruose, „Narvesen“, „Lietuvos spauda“ ir „Spauda“ kioskuose. Bilietų platinimo vietų žemėlapį ir darbo laikus galite rasti čia.

DĖMESIO: Platinimo vietų įprastinis darbo laikas ir tvarka gali keistis.

Kaip viešojo transporto bilietus įsigyti miesto svečiams atvykus į Vilniaus oro uostą?
Rekomenduojama naudotis m.Ticket (svečiams iš Lietuvos) ir Trafi (svečiams iš Lietuvos ir užsienio šalių) programėlėmis.

Kaip veiks SĮ „Susiekimo paslaugos“ klientų aptarnavimo centrai?
Nuo kovo 14 d. SĮ „Susiekimo paslaugos“ klientų aptarnavimo centrai Gedimino pr. 9A (Kudirkos aikštėje) ir Geležinkelio g. 16 (Vilniaus geležinkelio stotyje, centriniuose rūmuose) vilniečius ir miesto svečius aptarnaus nuotoliniu būdu – telefonu +370 5 210 70 50 ir šiais el. pašto adresais.

Klientų aptarnavimo centrų darbo laikas:
Gedimino pr. 9A (Kudirkos aikštėje): I-V  7:00 - 20.00 val., VI  9:30 - 18:00 val. Pertrauka: 13:30 - 14:00
Geležinkelio g. 16 ( Vilniaus geležinkelio stotyje): I-V  6:00 - 20.00 val., VI 9:30 - 18:00 val. Pertrauka: 13:30 - 14:00

Kaip dezinfekuojamas viešasis transportas, kokios priemonės taikomos?
Karantino metu dar labiau intensyvinama visų maršrutų transporto priemonių dezinfekcija. Juos reguliariai valo vežėjai, mobiliosios brigados, o nuo kovo 18 d. ir UAB „Grinda“ brigados. Dezinfekcijos pajėgos padeda užtikrinti maksimalią kiekvieno autobuso ir troleibuso higieną.
Vilniuje veikia 28 dezinfekcijos brigados, autobusų ir troleibusų valymą jos vykdo po kiekvieno reiso. Naktį viešojo transporto parkuose dezinfekuojamas visas transporto priemonės salonas.
Piko metu 20-yje stotelių, kuriose fiksuojami didžiausi keleivių srautai, viešojo transporto kontrolieriai, Visuomenės sveikatos biuro specialistai ir savanoriai dezinfekuoja keleiviams rankas, riboja įlipančiųjų skaičių, kad šie laikytųsi saugaus atstumo, užimtų tik sėdimas vietas, nesėdėtų vienas prieš kitą. Kai keleivių skaičius viršija numatytą, darbuotojai į transporto priemonę keleivių nebeleidžia ir informuoja, kad reikėtų palaukti kitos transporto priemonės.
Mobili valytojų brigada dezinfekuoja kiekvieną iš Vilniaus oro uosto važiuojantį autobusą. Kai šie įvažiuoja į teritoriją ir išleidžia keleivius, transporto priemonės operatyviai valomos ir į miesto pusę judančius keleivius jau pasitinka dezinfekuotos. Be to, vežėjams parengti nurodymai dėl privalomo viešojo transporto vėdinimo.
Vairuotojų darbo vietos fiziškai atskirtos juostomis, įlipti ir išlipti pro priekines duris keleiviams draudžiama. Visiems vairuotojams platinamos rekomendacijos, kaip saugotis nuo virusų, užtikrinti asmeninę higieną. Taip pat dalinamos dezinfekcinės servetėlės rankoms ir paviršiams valyti, kurias naudoti rekomenduojama kas valandą ar dar dažniau. Vairuotojams platinamos rekomendacijos, kaip saugotis nuo virusų, užtikrinti asmeninę higieną, rūpintis savimi ir aplinkiniais.
Iš esmės viešojo transporto priemonių švarai užtikrinti sostinėje taikomos keturios standartizuotos valymo rūšys: kasdienis, periodinis ir generalinis plovimai bei sėdynių plovimas. Kasdienio valymo metu kruopščiai išvalomos grindys, nuvalomi langų rėmai, kiti vidaus paviršiai. Naudojant valymo ir dezinfekavimo priemones kasdien nuvalomi visi paviršiai, skirti keleiviams laikytis – turėklai, rankenos, sėdynių atlošų porankiai. Įprastai autobusai ir troleibusai kasdien būdavo valomi specialiu šarminiu valikliu, kuris turi dezinfekcinių savybių, bet šiuo laikotarpiu jau nuo vasario pabaigos pasirinkti dar stipresnio dezinfekcinio poveikio valikliai, kurie naudojami ir medicinos įstaigose.

Kaip dezinfekuojamas viešasis transportas, kokios priemonės taikomos?
Karantino metu dar labiau intensyvinama visų maršrutų transporto priemonių dezinfekcija. Juos reguliariai valo vežėjai, mobiliosios brigados, o nuo kovo 18 d. ir UAB „Grinda“ brigados. Dezinfekcijos pajėgos padeda užtikrinti maksimalią kiekvieno autobuso ir troleibuso higieną.
Vilniuje veikia 28 dezinfekcijos brigados, autobusų ir troleibusų valymą jos vykdo po kiekvieno reiso. UAB „Grinda“ pajėgos dezinfekuoja ir viešojo transporto stoteles. Naktį viešojo transporto parkuose dezinfekuojamas visas transporto priemonės salonas. Keleiviai dezinfekuotis rankas gali ir autobusų, troleibusų viduje, prie vidurinių durų – tai daryti rekomenduojama kaskart įlipus ir išlipus iš viešojo transporto. Aktyviausiose stotelėse keleivių srautus reguliuoja viešojo transporto kontrolė.
Piko metu 20-yje stotelių viešojo transporto kontrolieriai riboja įlipančiųjų skaičių, kad šie laikytųsi saugaus atstumo, užimtų tik sėdimas vietas, nesėdėtų vienas prieš kitą. Kai keleivių skaičius viršija numatytą, darbuotojai į transporto priemonę keleivių nebeleidžia ir informuoja, kad reikėtų palaukti kitos transporto priemonės.
Mobili valytojų brigada dezinfekuoja kiekvieną iš Vilniaus oro uosto važiuojantį autobusą. Kai šie įvažiuoja į teritoriją ir išleidžia keleivius, transporto priemonės operatyviai valomos ir į miesto pusę judančius keleivius jau pasitinka dezinfekuotos. Be to, vežėjams parengti nurodymai dėl privalomo viešojo transporto vėdinimo.
Nuolat dezinfekuojamuose transporto priemonėse dirbantys vairuotojai raginami laikytis pagrindinių rekomendacijų savo ir aplinkinių sveikatai. Jų darbo vietos atskirtos įspėjamosiomis juostomis, laikinai nevykdoma prekyba vienkartiniais popieriniais bilietais. Vairuotojai savo sveikatą darbo valandomis gali pasitikrinti pas kiekviename transporto padalinyje budinčią slaugytoją. Taip pat dalinamos dezinfekcinės servetėlės rankoms ir paviršiams valyti, kurias naudoti rekomenduojama kas valandą ar dar dažniau. Vairuotojams platinamos rekomendacijos, kaip saugotis nuo virusų, užtikrinti asmeninę higieną, rūpintis savimi ir aplinkiniais. Iš esmės viešojo transporto priemonių švarai užtikrinti sostinėje taikomos keturios standartizuotos valymo rūšys: kasdienis, periodinis ir generalinis plovimai bei sėdynių plovimas. Kasdienio valymo metu kruopščiai išvalomos grindys, nuvalomi langų rėmai, kiti vidaus paviršiai. Naudojant valymo ir dezinfekavimo priemones kasdien nuvalomi visi paviršiai, skirti keleiviams laikytis – turėklai, rankenos, sėdynių atlošų porankiai. Įprastai autobusai ir troleibusai kasdien būdavo valomi specialiu šarminiu valikliu, kuris turi dezinfekcinių savybių, bet šiuo laikotarpiu jau nuo vasario pabaigos pasirinkti dar stipresnio dezinfekcinio poveikio valikliai, kurie naudojami ir medicinos įstaigose.

Kaip šiuo laikotarpiu dirba viešojo transporto kontrolė?
Viešojo transporto kontrolieriai laikosi visų rekomendacijų saugodami ir keleivius, ir vieni kitus, šiuo laikotarpiu daugiau dirbs stotelėse, į transporto priemonių vidų lips rečiau. Pagrindinė kontrolės funkcija dabar yra prižiūrėti bendrą tvarką ir keleivių srautus, priminti keleiviams viešojo transporto pakeitimus ir galiojančią tvarką – jog būtina laikytis atstumo, leidžiamos tik sėdimos vietos, įlipimas ir išlipimas ne per priekines duris. 
Bilietų kontrolė vyksta, tačiau tolerantiškai ir lanksčiai, mūsų prioritetas šiuo laikotarpiu yra edukacija ir informacijos keleiviams suteikimas. Kadangi dėl saugumo viešojo transporto vairuotojai laikinai neparduoda bilietų, kuriuos prašome įsigyti pildant Vilniečio kortelę arba programėlėse m.Ticket, Trafi, kontrolė šią situaciją taip pat žino. Visus atvejus kontrolė vertina individualiai ir supratingai.
Kontrolė turi visas dezinfekcines priemones – rankų ir paviršių valymo skysčio, respiratorių, vienkartines pirštines, šluostes. Be to, kiekviename viešojo transporto kontrolės autobusiuke taip pat sutelktos dezinfekcinės priemonės. Dėl jų naudojimo kiekvienas kontrolės ekipažas jau anksčiau buvo instruktuotas atskirai, taip pat nuolat akcentuojama paviršių dezinfekavimo ir vėdinimo svarba – tokios instruktavimo taisyklės taikomos nuolat. Vyriausieji brigados kontrolieriai yra įpareigoti sekti minėtų priemonių atsargas tarnybiniame transporte.

Ką rekomenduojame keleiviams?
SĮ „Susisiekimo paslaugos“ primena rūpintis savimi ir aplinkiniais, likti namuose. Karantino metu keliauti viešuoju transportu leidžiama tik į maisto, vaistų prekybos vietas, sveikatos priežiūros centrus (tik dėl būtinosios pagalbos), į darbą, jei nėra galimybės dirbti nuotoliniu būdu.
Būtina laikytis atstumo, įlipus užimti tik sėdimas vietas, pagal galimybes – susėsti šachmatine tvarka, nesėdėti vienam priešais kitą.
SĮ „Susisiekimo paslaugos“ ir sostinės vežėjai stebi situaciją, operatyviai reaguoja. Keleivių prašome supratingumo ir atsakingo elgesio viešajame transporte. Dėkojame už supratingumą!

EN VT karantino metu.jpg

#important

Questions and answers about public transport movement in Vilnius, ticket purchase, customer service and other measures taken due to Coronavirus.

How does public transport work in Vilnius?
Due to the nationwide quarantine in Lithuania from March 16, health and hygiene solutions are being strengthened in Vilnius public transport.
Buses and trolleybuses are operating and will be disinfected and ventilated frequently. The timetables have not been changed so far and are available at www.stops.lt. Only night buses are temporarily not running in the city.
Ticket controllers, as well as Vilnius public health specialists and volunteers will limit boarding to make passengers keep a safe distance from each other. During the quarantine, travelling by public transport is only allowed when passengers are sitting, so passengers are asked not to board the bus or trolleybus if they see that no seats are available. In addition, buses and trolleybuses will wait at the stops a little bit longer than usual when needed in order to avoid congestion of passengers. Moreover, passengers will be allowed to board the public transport without rush and are asked to use other than front door when boarding/ disembarking the public transport.

How to buy public transport tickets?
m. Ticket (for guests from Lithuania) and Trafi (for guests from Lithuania and abroad) apps are recommended for those who want to use public transport.
It is also possible to buy and/or top up a Vilniečio kortelė (Vilnius Resident Card) at all “Narvesen” kiosks, “Spauda” press kiosks, “Maxima” shopping centres (9am – 8pm) and “Rimi” (9am – 8pm, except for “Rimi” in Šiaurės miestelis, which will be open from 8am to 10pm).
Currently, it is not possible to buy and/or top up the Vilnius Resident Card at the Lithuanian Post and PayPost branches. The usual opening hours and order of the distribution locations are subject to change.

How will the Customer Service Centres of ME Susisiekimo paslaugos work?
From March 14, the Customer Service Centers of ME Susisiekimo paslaugos located at Gedimino pr. 9A (Vincas Kudirka Square) and Geležinkelio str. 16 (the central building of Vilnius Railway Station) will remotely service the residents and guests of Vilnius by phone +370 5 210 70 50 and the following e-mail addresses:

How public transport is disinfected and what additional measures are applied?
During the quarantine, the disinfection of vehicles of all routes is highly intensified. The vehicles will be regularly cleaned by the carriers and mobile cleaning crews. In addition, disinfection forces are planned to be strengthened to ensure maximum hygiene of each bus and trolleybus.
Mobile cleaning crews in Vilnius perform the disinfection of interiors of the vehicles during the day according to the established routes. Mobile cleaning crews also disinfect buses departing from Vilnius Airport. When the vehicles enter the area and disembark the passengers, the vehicles are cleaned immediately, so the passengers going to the city will board the already disinfected vehicle. In addition, guidelines have been prepared for carriers regarding the mandatory ventilation of public transport.
The work area of the drivers is physically separated with a protective tape. In addition, passengers are prohibited to board and disembark from the vehicle using the front door. All drivers have been instructed on how to protect against the viruses and ensure personal hygiene. Disinfectant wipes for hands and surfaces are also provided to the drivers and recommended to use them every hour or even more frequently. Recommendations have been provided to the drivers on how to protect against the viruses, ensure personal hygiene, and take care of themselves and those around them. 

How does public transport control work during this period?
The public transport ticket controllers follow all the recommendations to protect passengers and themselves.  Therefore, they will work more at the stops during this period and board the vehicles rarer. The main control function now is to look after the general order and passenger flows and to remind passengers of changes in the public transport. Volunteers will also help to control the flow of passengers when needed and will remind passengers about the following: keep a safe distance from each other, take a seat in the public transport, do not board and disembark through the front door.
Ticket controllers are working, but in a tolerant and flexible way. Education and provision of information to passengers is our priority at this time.  
Since the drivers of public transport temporarily do not sell tickets, we kindly ask passengers to buy the tickets by topping up the Vilnius Resident Card or use the m.Ticket or Trafi apps. Ticket controllers are aware of this situation and will assess all cases individually and comprehensively. 

What do we recommend to the passengers?
ME Susisiekimo paslaugos reminds you to take care of yourself and those around you and stay at home.  During the quarantine, public transport is only allowed when seated, so please do not board the bus or trolleybus if you see that no seats are available. Keep a safe distance, do not board the public transport through the front door and stay calm. 
ME Susisiekimo paslaugos and the carriers of the capital observe the situation and react promptly. We kindly ask passengers for comprehension and responsible behaviour in the public transport. Thanks for your comprehension!

Dalintis:
Informacija atnaujinta: 2020 03 13