Eismo valdymo sistemą sudaro: vaizdo stebėjimo kameros, serveriai, programinė įranga, vaizdo stebėjimo prietaisai (monitoriai).

Vaizdo stebėjimo sistema suteikia galimybę stebėti eismo situaciją realiu metu. Taip stebint eismą, operatyviai reaguojama į susidariusias spūstis ir pasikeitusias eismo sąlygas, fiksuojami eismo įvykiai, Kelių eismo taisyklių pažeidimai.
Dėl per eismo stebėjimo kameras pastebėtų eismo įvykių, Kelių eismo taisyklių pažeidimų, eismo valdymo centras bendradarbiauja su Vyriausiuoju policijos komisariatu (VPK), Bendruoju pagalbos centru (BPC), Vilniaus miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriumi. Vaizdo stebėjimo sistema taip pat naudinga policijos pareigūnams nustatant eismo įvykių aplinkybes.

Vilniaus mieste taip pat sumontuotos kameros su numerių atpažinimo funkcija, kurios nustato transporto priemones be privalomojo civilinės atsakomybės draudimo ir be techninės apžiūros. Tai prevencinė priemonė sudrausminti privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu neapdraustų ir techniškai netvarkingų automobilių vairuotojus, kad būtų mažinamas tokių automobilių skaičius gatvėse, jų keliama tarša ir didinamas eismo saugumas.

Vaizdo įrašai ir kiti Eismo valdymo sistemos duomenys teikiami Vilniaus aps. Vyriausiojo policijos komisariato pareigūnams ir LR teismų teisėjams neatlygintinai pagal išankstinį užklausimą bei advokatams vadovaujantis Lietuvos Respublikos advokatūros įstatymu. Vaizdo įrašai ir kiti Eismo valdymo sistemos duomenys privatiems asmenims neteikiami.

Dalintis:
Informacija atnaujinta: 2020 10 27